Varis Nedir?

Varis Nedir?

Günümüzde bacağından çeşitli şikâyetleri ve ağrıları olan hastalar ilk olarak varis’ten şüphelenmektedirler. Bacaklarda bulunan toplardamarların düzenli olarak işlevini yapamamasından dolayı bu durum rahatsızlık vermektedir. Varis nedir? sorusunun en basit cevabı; kalbe doğru giden kan hücrelerinin akışını sağlayan toplardamarların işlevini düzgün yapamaması nedeni ortaya çıkan hastalıktır. Gözle görebileceğimiz seviyeye ulaşan varis rahatsızlığını, cilt yüzeyinde damarların belirgin şekilde görülmesi ile fark edebiliriz. Bunun yanı sıra bacakta morarmalar, bacakta şişkinlikler, kaşıntı ve kabarıklık gibi belirtilerde varis’i işaret edebilmektedir. Ancak tüm bu belirtilerin olması kendi başınıza tedavi uygulayabileceğiniz anlamına gelmiyor. Kimi varis rahatsızlığı olanlar doğrusu ile yanlışı ile bu sorundan kendi kurtulmak istemektedir. Ancak bu belirtilerin görüldüğü bir kişinin mutlaka uzman doktora görünmesi gerekiyor. Son yıllarda yapılan en büyük hatalardan biri varis kremi ile çözüm aramaktır. Varis kremini kullanmak doğru değildir.
Bu konuda destek alabileceğiniz işinde uzman Girişimsel Radyologlar varis sorununa en etkili çözümü bulabilmektedirler. İster sizin böyle bir şikâyetiniz olsun, isterse de bir tanıdığınızın varis şikâyeti olsun mutlaka bu konuda uzman olan Radyoloji uzmanları ile görüşerek çözüm aramalısınız. Bu konuda en etkili ve tedavi konusunda uzman olan Girişimsel Radyoloji Uzmanları sorunlarınızı kökten çözecek bilgi ve birikime sahip uzmanlardır. Size önerilen varis kremi ile şifa aramak zaman kaybından ve hastalığınızın daha da ileri seviyeye çıkmasından başka bir işe yaramayacağı için mutlaka işin uzmanı olan Radyoloji uzmanları ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Bu konuda en doğru tedavi yöntemini ve rahatsızlıklarınızı çözecek olan uzmanların sizi ve bacaklarınızı rahatlatacaklarından şüpheniz olmasın. Bacaklarınızda ki morarma ve şişlik şikâyetlerinizden bir an önce kurtulmak isterseniz varis kremi yerine Girişimsel Radyoloji Uzmanları ile iletişime geçin. Bu konuda en doğru ve en etkili tedavi yöntemini sunacak olan Girişimsel Radyoloji uzmanlarıdır. Üstelik hastaların birçoğu ameliyattan uzak durmak ister ve bıçak altına yatmak istemezler. Damarları almadan tedavi sürecini yürüten Girişimsel Radyoloji uzmanları ile bıçak altına yatmadan varis rahatsızlığından kurtulabilirsiniz.

Varis Nasıl Oluşur?

Bacaklarda bulunan toplardamarlar işlevini tam anlamı ile yapamaz duruma gelmesi ile varis ortaya çıkmaktadır. En basit ve yalın hali ile varis neden oluşur bu şekilde ifade edebiliriz. Ancak varis rahatsızlığının neden ve nasıl oluştuğunu merak ediyorsanız, daha detaylı bilgileri şu şekilde de aktarabiliriz;

  • Bacaklarında şişme görülmesi,
  • Morarmaların oluşması,
  • Damarların belirgin şekilde görünmesi

Varis rahatsızlığının belirtileri olarak gösterilmektedir. Bacaklarda bulunan toplardamarlardan bir veya birkaç tanesinin görevini yapamaması nedeni ile ortaya çıkan varis, şu şekilde oluşmaktadır. Kan hücrelerinin kalbe doğru gitmesini sağlayan toplardamarların içerisinde ki kapakçıkların kan akışını yukarı yönlendirilmesini sağlamakta ve ayaklara doğru kaçmasına izin vermemektedir. Fakat toplardamar içerisinde bulunan kapakçıklar, damarın genişlemesi ile birlikte görevini yapamaz duruma gelir ve kirli kan aşağıya doğru kaçar. Kapakçıkların işlevini yapamamasından kaynaklı olarak kanın yukarı gidememesi ve kirli kanın altta kalması zaman içerisinde damarlarda tıkanmalara neden olmaktadır. Tıkanan damarlar ise kan akışını engellediği için bacakların morarmasına neden olur ve ciltte bile gözle görülür hale gelmesine neden olur. Çapı genişlemiş olan toplardamarların içerisinden geçen kan hücrelerinde bulunan kirli kanın kalbe gitmesi gerekirken kapakçıkların düzgün çalışmaması nedeni ile aşağıya geri gider. Bu konuda ise en iyi tedavi sürecini Girişimsel Radyoloji uzmanları verir. Çeşitli nedenlerden dolayı ayağınızda ki rahatsızlıklarınızdan kısa sürede ve bıçak altına yatmadan Girişimsel Radyoloji uzmanlarının ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ile kurtulmak mümkündür.

Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Son yıllarda birçok kişide karşılaştığımız varis rahatsızlığı, günümüzün ve modern çağın kronik hastalıklarından biri olmuştur. Hızla artan bu hastalık için birçok uzman hastaya bıçak altına yatması gerektiği yönünde tedavi önerisinde bulunmaktadır. Ancak bu son derece gereksiz ve riskli bir yöntemdir. Kalp damar cerrahi uzmanları bu konuda tek yöntemin ameliyat olduğunu ifade etmektedirler. Damarın alınması için bunun şart olduğunu ifade etmektedirler. Bıçak altına yatmadan da varis sorununuzdan kurtulabilir ve gündelik hayatınıza kaldığınız yerden çok kısa sürede devam edebilirsiniz. Bu konuda Girişimsel Radyoloji Uzmanı hasta üzerinde gerekli incelemeleri ve kontrolleri yaparak sorunun kaynağına ulaşır. Daha sonrasında ise toplardamarın sorunlu olduğu bölge üzerinde iğne deliği kadar bir yerden basit tedavi süreci başlatılır. Hastalar için sunulan ameliyatsız varis tedavi önerimiz ile bıçak altına girmek zorunda olmadan varis rahatsızlığı tedavi edilebilir. Girişimsel Radyoloji Uzmanı tarafından gerçekleştirilen ameliyatsız varis tedavisi ile artık bacak ağrılarınızdan kısa sürede kurtulmanız mümkündür. Kılcal damarlarda biriken kirli kanın bacaklarda ağrı yaptığını, morarmalara neden olduğunu ve kaşıntı yaptığından bahsetmiştik. Bu sorunlarınızdan kurtulmak için en basit ve risksiz tedavi yöntemi Girişimsel Radyoloji Uzmanları tarafından yapılan ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ile mümkündür. İnternette dolaşan varis kremlerinin reklamlarına kulak asmayın ve asla kullanmayın. Bu son derece yalan ve hiçbir olumlu katkısı olmayan bir yöntemdir. Varis kremi ile boşa zaman kaybederek hastalığın daha ciddi boyutlara ulaşmasına izin vermeyin. Varis kremi reklamları, şifa arayan hastaların duyguları ile ve çare aramaları ile oynanan oyundan başka hiçbir şey değildir.

Varis nedir sorunuza umarız cevap verebilmişizdir.

Daha fazla bilgi ve randevu için bize ulaşın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.