Varis Kremi

Varis Kremi işe yarar mı?

Varis kremi işe yarar mı

Varis kremi işe yarar mı

Piyasada onlarcası olan varis kremleri varise karşı iyi geldikleri ve varisleri gözle görülebilir ölçüde yok ettikleri gerekçeleriyle piyasada satışa sunulmaktadır. Çok fazla marka çeşidi bulunan bu kremlerin fiyatları da son derece yüksektir. Varis hastası oranının ne kadar fazla olduğunu bilerek bir denklem yapacak olursak bu sahtekarların ne kadar büyük haksız kazanç elde ettiklerini de daha kolay bir şekilde anlamış olacağız. Varis kremi varis hastalığına iyi geldiğini ve düzenli kullanıldıkları zamanda hastalığın ortadan kaldırıldığını öne süren bu krem üreticileri aslında sadece insanları dolandırarak kolay yoldan kazanç sağlamayı amaçlamaktadırlar.

Herşeyden önce varis kremi ile çözümü sağlanabilecek olan basit bir rahatsızlık türü değildir. Eğer varislerden krem gibi oldukça kolay bir yolla kurtulabilinecek olsaydı etrafta bu kadar fazla varis hastasının olmaması gerekiyordu. Fakat etrafımızda bulunan insanların neredeyse büyük bir çoğunluğu bu hastalık ile mücadele etmektedir. Eğer söylenildiği gibi varis kremi ile bu sıkıntıdan kurtulmak mümkün olsaydı, o halde bu hastaların da bu şekilde sıkıntı yaşamalarının mantıklı bir açıklaması olması gerekmez miydi?

Televizyon programlarında, marketlerde, kozmetik ürün satışı yapan mağazalarda ve tabiî ki olmazsa olmaz olan yer internet sitelerinde bu varis kremi satışı yapılmaya devam edilmektedir. Varis Kremi satan kişi ve kurumlar bu kremlerin kullanımı ile beraber hastalığın ortadan tamamen kalkacağını ileri sürmektedirler. Oysaki bu rahatsızlıktan kurtulmak tahmin edildiği kadar kolay değildir ve oldukça da zorlu bir süreçtir. Zira varis bir yapısal bozukluktur ve yapısal bozukluklar da ancak ve ancak uzman olan bir hekimin müdahalesi kontrolünde ortadan kaldırılabilecektir.

Neden Varis Kremi?

Bahsi geçen kremlerin işe yaramadığını ve asla da yaramayacağını anlatabilmek adına varisin ne olduğundan ve hangi çeşitlerinin bulunduğundan biraz bahsedelim. Varis bacak toplardamarlarının içinde bulunan kapakçıkların bozulması ve çalışmaz hale gelmesidir. Varis kremi damarın içindeki bu kapakçığa nasıl etki edebilirler? Damarların içerisinde nasıl nüfuz edebilirler? İnsanların bazı durumlarda tedavi edilebilmesi için iğne yapma yolun başvurulmaktadır. Bu ilaç bile damara enjekte edilme yoluyla damara verilebildiğine göre nasıl olur da bir krem birdenbire mucizevi bir şekilde damarların eski haline dönmesine olanak sağlayabilir? Böyle bir durum mümkün dahi değildir.

Neden Kremler?

Bazı insanlar, kişilerin zor yollardan kazandıkları paralarına edepsiz bir şekilde göz dikerler ve onların iyi niyetlerinden ve hastalıklı durumlarından faydalanarak bazı uygulamalar da bulunmak isteyebilirler. Bu durum son derece yanlıştır ve herhangi bir şekilde etiklik durumu söz konusu dahi değildir. İnsanların rahatsızlıklarından faydalanmak ve bundan kar amacı gütmek büyük bir yanlıştır ve aynı zamanda da suç teşkil etmektedir.

Varis kremi üreticilerinin ürettikleri ürünlerinin hiçbirinin sağlık bakanlığı tarafından onaylanmadığı çok açıktır ve varis tedavisinde de kullanılmaları son derece yanlıştır. Bu kremlerin yapabileceği en fazla ama en fazla şey geçici olarak varisli bölgeyi uyuşturmak ve bu şekilde bir his kaybı sağlayarak kişilere anlık rahatlamalar vermektir. Ya da bacaktaki varis nedeniyle oluşan şişlik ve ödemleri indirmek bununla da gerekli olan tedaviyi yapmış gibi bir süs vermek de amaçlananlar arasındadır. Fakat bunlarla asla bir iyileşme sağlanamaz ve bu şekilde varis kremi kullanmaktan medet umarak doktora gitmeyi engellemek de hastalığın daha da ilerlemesine ve farklı boyutlara taşınmasına sebebiyet vermektedir.

Doktora gitmeyi ertelemek ve varis kremi ile iyileşmeyi beklemek son derece yanlıştır ve yapılmaması gereken bir davranıştır. Kişiler bu şekilde sağlıklarını tehlike atmaktadırlar ve bu durumun geri dönüşü olmayan sonuçları da ortaya çıkabilir.

Varis Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilmelidir?

Varis tedavisi operasyon yani cerrahi işlemle ya da operasyonsuz ve diğer etkili uygulamalarla ortadan kaldırılabilecek olan bir hastalıktır. İki farklı şekilde tedavi edilebilir. Operasyon gerçekleştirerek tedavi edilmesi durumunda varisli damarın koparılarak çıkarılması esas alınacaktır. Bu işlem esnasında vücudun çalışmayan damarı, bacak dokularının arasından sökülerek çıkarılır. Ancak bu yöntem son derece zorlu olduğundan dolayı doktorlar tarafından çok da fazla tercih edilmemektedir. Bunun yerine yeni geliştirilmiş olan varis tedavisi yöntemleri gerçekleştirilmektedir.

Bu yöntemlerde ise asıl amaç, hastalıklı olan damarın iptali yoluyla tedavi işleminin gerçekleştirilmesidir. Damar iptal edildiği takdir de bir daha aynı bölgede varis hastalığının gerçekleşmediği görülecektir.

Kılcal damar varisleri bacakların arka kısımlarında meydana gelen ve morumsu bir kırmızıya dönük şekilde kendini belli eden varis çeşitlerindendir. Sadece bacaklarda değil aynı zamanda ayakların üzerinde de kendisini belli edebilen bu rahatsızlık aynı zamanda sürekli alkol kullanan erkek bireylerde yüz bölgesinde de oluşabilmektedir. Bu hastalığın tedavisinde tercih edilebilecek olan üç farklı yöntem bulunmaktadır. İlki radyofrekans yöntemi ile ince bir iğnenin sayesinde damara giriş yapılarak ısıl işlem verilmesi ve böylelikle damarın iptalinin sağlanmasıdır. İkinci yöntemde ise damarın içerisine köpükleme yöntemiyle ilaç verilmesi ve bu şekilde varislerin eriyerek kaybolmasının beklenmesi ve son olarak da bacaklara dışarıdan lazerleme işlemi uygulanarak damarın eritilerek vücutta emiliminin sağlanmasını zorlamaktır. Görüldüğü üzere işlemler bu şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu işlemlerin dışında herhangi bir başka yöntemle tedavi mümkün dahi değildir. Bu nedenle de varis kremi kullanarak tedavi olmaya ummak büyük bir yanılgıdır.

Varis kozmetik bir sorundur ama kozmetik ürünlerle tedavi edilmez. 

Özellikle bayanların varislerin görüntüsünden son derece rahatsız oldukları bilinen bir durumdur. Bu rahatsızlıktan kurtulmak için de birden fazla farklı yönteme başvurdukları da bilinmektedir. Kozmetik ürün satan mağazalarda fazla fazla vakit geçiren bayanlar burada denk geldikleri varis kremi işlevlerine inanarak onları satın almaktadır ve kullanarak da farkında olmadan bir sahtekarlık sistemine alet olmaktadırlar. Varis kremi diye satılan ürünler başlarda rahatlatıcı birkaç hissiyat verdikten sonra hastalar yeniden eski hallerine dönmektedirler. Kremlerin yapabildiği tek şey kısa süreliğine insanların rahatlamasını sağlamak ve onları kısa bir süreliğine mutlu ederek hastalıklarını ertelemelerine neden olmaktır. Bu durum bu şekilde olmaya devam ederse kişiler ilerde ciddi sıkıntılarla başa çıkmak durumunda kalabilirler ve bu da ilerleyen varis hastalığının daha farklı sonuçlar doğurmasına neden oluşturabilir. Geri dönüşü olmayan ve sağlığı hiçe sayan etkilerden kaçınmak ve varis konusunda da doktorlardan yardım almak en doğru olan yol olacaktır.

Varis Kremi hakkında ayrıntılı bilgi ve randevu için bize ulaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.