Varis Kaşıntı Yapar mı?

Varis Kaşıntı Yapar mı

Varis kaşıntısı

Varis Kaşıntı Yapar mı sorusuna verilecek pek çok cevap vardır. Varis de bunlardan biridir. Varis Bacaklarda Kaşıntıya neden olabilir. Kaşıntı, vücudun kaşınan bölgesini kaşıma isteğine denir. Bacaklarda Kaşıntı uzun süre devam ettiği hallerde uykusuzluğa, gerginliğe ve bacaklarda yaraların oluşmasına sebep olabilir. Bacak Kaşıntısı başladığı zaman ciltte yara oluşmaması için su ile yıkamak veya kolonya ile serinletmek kaşıntının uzamaması için bir takım önlemlerdir. Uzun süren kaşıntı halinde doktora başvurulmalı ve kaşıntının nedeni tespit edilmelidir.

Bacaklarda varise bağlı olarak ortaya çıkan kaşıntı bacak dokularında biriken kirli kandan kaynaklanır. Bu nedenle varis hastalığının bilinen ve karşılaşılan en sık rahatsızlık kaşıntıdır. Bu kaşıntının hafiflemesi için varis çorabı çözüm gibi gözükse de bu defa varis çorabından dolayı kaşıntı daha da artabilmektedir.

Bu nedenle bacağınızda kaşıntı problemini uzun süredir yaşıyorsanız ve buna bağlı olarak şişlik, kramp ve renk değişikliği de görüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçerek varis muayenesi olunuz. Varis muayenesi sırasında doktorunuz tarafından yapılacak renkli doppler ultrason ile bacak toplardamar sisteminiz başkan sona incelenir. Damarların işlevini tam olarak yapıp yapmadığı incelenir. Bu inceleme sonunda venöz doppler ile venöz haritalama yapılır. Yapılan bu işlem sonunda daha sonra yapılacak tedavi planlanır.

Varis tedavisine başlanmadan önce yapılacak olan venöz doppler ile bacağınızdaki kaşıntının varisten mi yoksa başka bir nedenden mi olduğu tespit edilmiş olur. Böylece lüzumsuz varis tedavisi olmazsınız. Sadece kaşıntıya bağlı varis teşhisi konulamaz.

Varis Kaşıntı Yapar mı sorunuza daha fazla bilgi için bize ulaşın.

3 Comments

Add a Comment
 1. Cebbar sarıaltun

  Hocam bacaklarımda kaşıntı ve buna bağlı yaralar oluştu .Beş yoldan böyle artık endişeleniyorum ne yapmam gerekir

  1. Dr. Rengin TÜRKGÜLER

   Cebbar bey geçmiş olsun. Varis hastalığına bağlı şikayetlerden en çok görülen iki tanesini sayıyorsunuz. Büyük olasılıkla varis hastası olabilirsiniz. Ancak kesin teşhis için mutlaka muaeye olmalısınız. Eğer varis hastası olduğunuz kesin olarak tespit edilirse yapılacak tedavi sonrasında bacaklarınızdaki kaşıntı ve yara sorunu sona erecek şekilde tedavi yapılacaktır.
   Bunun için lütfen bizi 0 532 385 31 93 numaralı telefondan arayınız.

 2. Bacağımda varis var ve görünüş olarak belli bir süre ilaç tedavisi gördüm fakat değişen bir şey olmadı merak ettiğim tedavi ile bu varisten tamamen kurtulmam mümkün müdür ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.