Varis İlaçları

Varis İlaçları

Bacak toplardamarlarındaki genişlemeye bağlı olarak ortaya çıkan varis hastalığını tedavi eden çok fazla modern tıp ilacı yoktur. Ancak ondan daha fazla ve hiçbir işe yaramayan bitkisel varis tedavisi vaad eden ilaçlar vardır. Bu bitkisel karışımlara ilaç bile denilemez.

Bu bitkisel karışımlar cilt yüzeyinde ferahlamaya yardımcı olan elamanlardır ve damarlara iyileştirici bir etkisi yoktur. Bunlar cilt yüzeyindeki ferahlatmadan dolayı hastaları psikolojik olarak rahatlatmaktadır.

Varis hapı olarak bilinen ilaçların büyük kısmı damarlarda büzüşmeye neden olur ve damarlardan dışarıya sıvı kaçışını önlemeye amaçlamaktadır. Varis hapları pek çok firma tarafından üretilmektedir. İçerikleri farklı olmakla birlikte etki mekanizmaları hep aynıdır. Bu ilaçların ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Varisin ilk aşamalarında varis bağlı şikayetleri hafifletmek için doktor kontrolünde kullanılırlar. Varisi tedavi etmeleri beklenmez.

Tıbbi Varis Hapları

Venoruton Fotre Tablet bu ilacın içeriği okserutin olup ilacın ambalajı 500 mg dır.

Venotrex Retard Tablet bu ilacın atkestanesi ekstresi olup troxerutin dir.

Doxium Kapsül Dobesilat Kalsiyum Ambalajında 500 mg kapsül şeklinde bulunmaktadır.

Daflon 500 mg film tablet Diosmin 450 mg, hesperidin 50 mg ambalajında 60 adet vardır.

Tıbbi olmayan ve Varis ilacı olduğu söylenen şeyler

Varis Kremi varis haplarından bahsetmişken varis kremlerine deyinmeden geçemeyiz. Varis kremi tam bir üç kağıttır. 30 TL ya da 50 TL ye satılan varis kremleri sadece bu miktarda parayı insanların cebinden almak için tasarlanmış ürünlerdir. Hiçbir faydaları yoktur.

İşe yaramaz varis kremleri : Varistasi Biogel Gambi, Dr Fx, Salvosano, Bioten At Kestanesi Kremi, Atkestanesi Varis Kremi Mecitefendi, Venoze Varis Kremi, Variclear Varis Kremi, Venoclean Varis ve Kılcal Damar Kremi,

Varis ilaçları ile varis hapı kullanmayı bırakın varisinizi tedavi ettirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.