Sülükle Varis Tedavisi

Sülükle Varis Tedavisi

Sülük varis tedavi edemez

Sülük varis tedavi edemez

Öncelikle belirtmek isteriz ki

SÜLÜKLE VARİS TEDAVİSİ OLMAZ

Sülük, kan emerek yaşamını devam ettiren ve tatlı sularda yaşayan bir canlıdır. Birçok hayvan satan yerde ya da sokakların kenarlarında bu hayvanları pet şişeye koyarak satımını gerçekleştiren insanlarla rastlamanız oldukça olasıdır. Özellikle de İstanbul’un güzel semtlerinden bir tanesi olan Eminönü’ne yolunuz düşerse bu durumun ne kadar da ticarete dönüştürüldüğüne bir kez de sizler gözlerinizle tanıklık etmiş olacaksınız. Köşe başlarında bulunan insanlar önlerinde sülüklerle doldurulmuş olan pet şişelerle durmaktadır ve bu sülüklerin mucizevi etkilerinden bahsederek insanları onlardan bir kaçını alması için ikna etmeye çalışmaktadır. Bu hayvanların insan sağlığına son derece iyi geldiğini söylemektedir. Bu sülüklerin kanı temizlediğine dair iddialarla insanların aklını çelmeye çalışılmaktadır. Bunun sahtekarlıktan başka bir amacı ve adı olmaz.

Sülük aklı olan bir varlık değildir. Kan emmesindeki tek amacı kendi beslenmesini tamamlamaktır. Bedeninin boyutu oranında kan emebilme yetisine sahiptir. Beslenebilmek için kan emen bu hayvana farklı meziyetler yüklemek sadece cahilliktir. Aklı olmayan bir varlık nasıl olur da kirli kan ve temiz kan kavramını bilerek bir ayırt etme gerçekleştirir? Bu işlemi yaparak nasıl olur da temiz kanla beslenmez gider kirli olarak adlandırılan kanla beslenir. Bedenin neresinde o an kirli kan dolaştığını atardamarların ve toplardamarların nerede olduğunu insanlar dahi bilemezken bu canlılar bunu nasıl bilebilir? Kişilerin bu şekildeki uygulamalarla kandırılması son derece yanlış bir iştir ve hiçbir etik davranışa sığmamaktadır. Kişilerin de bu şarlatanlara pabuç bırakmaması gerekmektedir.

Sülükle Varis Tedavisi Mümkün müdür?

Tabiki de böyle bir durum söz konusu dahi olamaz.

Varis tamamen yapısal bozukluklara dayalı olan bir rahatsızlıktır ve kişilerin toplardamarlarında meydana gelen sorunların sonucu olarak da ortaya çıkmaktadır.

Toplardamarlar görevlerini yerine getiremezler zira ana toplardamarlar da bulunan kapakçıklar hasar görmüştür. Siz bu şekilde gerçekleşen bir rahatsızlığa sülük ile tedavi sağlayamazsınız.

Sülük kan emerek beslenmekten başka bir amaca hizmet etmemektedir. Varisli damara sülüğü koysanız dahi sülük o damarın sonunda bulunan kapakçığı kan emerek onarımını sağlayamayacaktır. Eğer böyle bir durum söz konusu olsaydı bütün varis hastaları kan vererek bu durumdan kurtulurlardı.

Varisli bölgelere sülükleri koymak ve bu şekilde bir tedavi işlemi sırası izlemek son derece saçma ve ilkel bir yöntemdir. Üstelik bu durumu alışkanlık haline getirirseniz daha büyük sorunlarla baş başa kalabilirsiniz.

Örneğin kişilerde kansızlık meydana gelebilir. Sülüklerin aklı yoktur. Siz onlara müdahale edene kadar sizin kanınızı vakumlamaya devam edeceklerdir. Üstelik bu canlıların ne kadar temiz olduğu da tartışılır bir gerçektir. Çünkü tatlı sularda yaşayan ve hijyenik olmayan koşullarda yaşam devam ettiren bu canlılar kişilerde farklı deri bozukluklarına neden olabilir.

Kontrolsüz bir şekilde iyileşmek adına düzenli olarak sülük kullanmak kişilerde aşırı derece de büyük boyutlara ulaşan kansızlık rahatsızlıklarına yol açmaktadır. Bu rahatsızlıklar da daha da ilerleyerek kişinin gün içerisinde baygınlıklar geçirmesine sebebiyet verebilmektedir.

Özellikle de kadınlarda sülük kullanımı ciddi sıkıntılara yol açabilir. Kadınlar yapısal anlamda kansızlık sorunu yaşamaya en müsait olan kişilerdir.  Bir de sülüklerle haşır neşir olmaya başlarlarsa durum daha da vahim bir hal alabilir.

 Neden Doktora Gitmek Yerine Alternatif Çözümler Üretmeye Çalışıyoruz?

Bizim toplumumuzda herkes kendisini doktor zannetmektedir. Herkes her konu hakkında bilgi sahibidir ve her uygulama doktora gitmekten daha faydalıdır ve daha yararlıdır. Öncelikli olarak bütün kocakarı ilaçlama yöntemleri sırasıyla kişilerin üzerinde denenir. Ardından çözüm alınamadığı zamanda daha farklı olan kürler, daha farklı olan bitkisel uygulamalara geçilir. Bunlardan medet umulur ve çareler beklenir. Her kafadan ayrı bir ses çıkar ama kimse kalkıp da kardeşim bu ciddi bir rahatsızlık bir doktora görünmelisin bence diye başlayan bir cümle asla kurmaz.

Sadece bitkisel yöntemlerle sınırlı kalmayan bu durum aynı zamanda kişilerin kendi hasta olduklarında kullandıkları ilaçları yakınlarına da verme gibi durumlar da söz konusudur. Asla kimse doktora gitmeye gerek duymaz. Kendi ilaçlarını başkalarına verir ve onun da aynı durumla karşılaştığını bunların onu iyi ettiğini söyler ve kişilerde reçetesiz bir şekilde kontrolsüz olarak kulaktan dolma yöntemlerle bu ilaç ve uygulamaları kullanmaya devam eder. Aslında bu durum son derece yanlıştır zira bir kişi tarafından kullanılan ilaç o kişinin hastalık durumuna, yaşına, kilosuna uygun olarak verilmektedir. Kişi bunları dikkate almadan başka birisinin ilaçlarını kullanırsa durum zehirlenmelere kadar gidebilir.

Bu nedenle başkalarının ilaçlarını ve kulaktan dolma yöntemleri kullanmak yerine doktorlara danışmak ve uygun olan tedavi süreçlerini izlemek yapılması gereken en doğru davranıştır. Çünkü bu şekilde olmayan girişimler kişilerin ciddi rahatsızlıklar geçirmesine ve hastalıklarının daha da dirençlenerek bağışıklık sistemlerini çökertmesine neden olabilmektedir. Sülükle tedavi etmeye çalışmak da aynı şekilde saçma olan yöntemlerden bir tanesidir. Amacı sadece parazit bir şekilde beslenmek olan bu canlıya farklı anlamlar yüklenmektedir ve bu şekilde de satışları yapılmaktadır. Bu duruma mahal vermemek adına kişilerin bilinçli olmaları gerekmektedir ve bu uygulamalardan da uzak durulması önem arz etmektedir. Kişiler bu şarlatanlara prim verdikçe ve bu şarlatanların satış yapmalarına müsaade ettikçe onlarda aynı şekilde devam ederek insanları kandırmaya tam gaz gözüyle işlerine odaklanacaklardır. Sadece bu işle uğraşan ve sadece sülük ticareti yapan kişiler mevcuttur. Bu da son derece vahim ve üzücü bir durumdur.

Yapılması Gereken Nedir?

Varis, dokularda meydana gelen yapısal bozukluklardır. Bu yapısal bozukluklar da ne bitkilerle ne sülüklerle ne ilaçlarla ne de kremlerle asla ama asla tedavi edilemez. Hekimlere başvurulması gerekmektedir. Hekimler de damarları iyileştirme vaadi sunmamaktadır. Hasarlı olan damarı ya tamamen iptal etmekte ameliyat ile bu işlemi gerçekleştirmektedir. Ya da operasyonsuz yöntemlerle dışarıdan müdahalelerle bu damarların ortadan kaldırılmasına neden olunmaktadır. Doktorların bir hasarı geri döndüremediği ve hasarlı damarı vücuttan uzaklaştırdığı varsayılacak olursa aklı olmayan bir sülük nasıl bu hastalığı üstelikte kan emerek gerçekleştirebilir?

Biraz akıl dahilinde düşünmek ve olaylara da bilimsel açılardan yaklaşmak gerekmektedir. Bu gibi durumlara ne varis kremleri ne de sülükler asla çözüm getiremezler. Krem sadece ama sadece varisli olan bölgenin yumuşamasına, biraz olsun ödeminin azalmasına ve ağrıların geçici olarak dindirilmesine olanak sağlamaktadır. Bunu da genellikle içerisindeki maddelerle uyuşturarak yapmaktadır. Bu nedenle de sağlıklı değildir. Bunları kullanmak yerine doktora gitmek teşhisi koydurmak ve ardından da tedavi süreci başlayana kadar da doktorun verdiği varis ilaçlarını kullanmak daha mantıklı ve sağlıklıdır. Sülükle Varis Tedavisi olmaz. 

Zira bu ilaçlar varisli bölgelerin hassasiyetini ve ağrılarını azaltmak, varisli bölgelerdeki şişlikleri gidermek ve ödemleri azaltmak amacıyla hastalara verilmektedir. Varis tedavisi artık son derece kolay olan bir işlemdir. Dakikalar içerisinde hastalıklı olan damar iptal edilir ve hastalık ortadan kaldırılabilinir. Bu kadar kolay ve acısız bir yöntemle sağlıklı olmak ve ağrılardan sonsuza kadar uzaklaşmak varken ısrarla doktora gitmemek ve tedavi sürecini başlatmamak çok yanlış ve saçmadır. Rahatsızlıklarınızı doktora giderek ortadan kaldırınız. 

Sülükle Varis Tedavisi hakkında daha fazla bilgi ve randevu için bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.