Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisinin nasıl yapıldığı hep merak edilir ve tarafımıza sorulur. Lazerle Varis Tedavisi işlemi geçmişte ameliyat ile kopartılıp vücuttan çıkarılan (safen ven) denilen toplardamar yapısının ameliyatsız olarak kapatılması işlemine verilen addır.

Lazerle Varis Tedavisi sırasında ağrı olur mu?

Bölgesel anestezi ile bacak uyuşturulur. Nasıl ki diş tedavisinde diş kökü uyuşturulup tedavi işlemi yapılıyorsa Lazerle Varis Tedavisi esnasında da bacak uyuşturulup işlem tamamlanır. Diş tedavisinde olduğu bu gibi bu tedavi esnasında da ağrı hissedilmez, çünkü bacak uyuşuktur.

Lazerle Varis Tedavisinden sonra istirahat etmek gerekli mi?

Tedavi olacak kişi Lazerle Varis Tedavisi işlemi için yürüyerek kliniğimize gelir, tedaviden sonra da yürüyerek kliğinizde ayrılır. İşlem sırasında bacak uyuşturulduğu için işlem sonrasında bacak uyuşukluğu geçene kadar izlenir. Hasta da sonra yürüyerek evine ya da işine gider. Diş tedavisi sonrasında uyuşukluk geçtikten bir süre daha yanakta karıncalanma olması gibi bacaklarda da karıncalanma olabilir. Yalnız uyuşukluğun kaybolması sırasında, aynı gün içerisinde hastanın araba kullanması tercih edilmez, hastanın beraberinde hastaya eşlik eden birinin gelmesi iyi olur. Lazerle varis tedavisi yaptıranlar bu tedavinin başarılı olduğunu düşünmektedirler.

Ne kadar sürede iyileşme olur?

Lazerle Varis Tedavisi’nin sonuçları damarlar ve cilt yüzeyinde gözle görülmektedir. Bacaklarda düzelme meydana gelir. Hastalığın derecesine göre varis tedavisinden sonra 1 ay ile 3 ay içinde tamamen iyileşmesi beklenir. Gerekli görüldüğünde tedavi edilen damarın yan dallarına da köpük tedavisi uygulanır. Ayrıca kılcal damarlara köpük skleroterapi de yapılabilir.

Lazerle Varis Tedavisi işlemi sonrasında hastaya son 1 ay boyunca kullanması için varis çorabı giydirilir ve hasta 1 ay daha çorap giyerek işlem yapılarak kapatılan damarın iyice yapışmasını sağlar.

Lazerle varis tedavisi nin sağladığı en önemli konfor tedavinin hastanın narkoz almasına gerek kalmaksızın yapılmasına imkan sağlamasıdır. Bilindiği gibi varis ameliyatı, ameliyathane koşullarında ve narkoz verilerek uykuda yapılır. Bu işlem de kişiye önemli miktarda külfet yaratmaktadır. Keza varis tedavisi sonrasında da 15 ila 30 gün boyunca yaraların iyileşmesi için istirahat edilmesinin gerekmesi de önemli bir sorundur. Lazerle varis tedavisinde bu sıkıntıların yaşanmaması bu tedavinin en büyük avantajıdır.

Lazerle varis tedavisi ve lazerle varis tedavisi ücreti hakkında daha fazla bilgi ve randevu için bize ulaşın.

Lazerle varis tedavisi Ankara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.