Ankara Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ankara Ameliyatsız Varis Tedavisi

Tedavisi İle Varisten Kurtulun

Tedavisi İle Varisten Kurtulun

Günümüzde varis şikâyeti olan birçok kişi mevcuttur. Ancak birçok kişi de yanlış uzmana giderek bıçak altına yatmaktadır. Sizde eğer varis şikayetinden şüpheleniyorsanız ya da varis rahatsızlığınız var ise mutlaka Girişimsel Radyoloji Uzmanı ile görüşerek neler yapılabileceği hakkında bilgiler almalısınız.

Ameliyatsız Varis Tedavisi konusunda en iyi desteği kuşku yok ki, Radyoloji Uzmanı verebilmektedir. Varis kreminden çare aramak yerine ve kalp damar cerrahi uzmanına gitmek yerine, Radyoloji Uzmanı ile en doğru ve ideal tedavi sürecini başlatabilirsiniz.

Girişimsel Radyoloji uzmanları varisli damarı ultrason ve doppler ile belirleyerek lazer katateri ile damarı içten yakmaktadır. Bu işlem ise sadece iğne deliği kadar bir yerden girilerek yapılmakta ve herhangi bir ağrı duyulmamaktadır. Sonunda kesik ve dikiş izi de kalmamaktadır.

Bu Tedavi ameliyat değildir.

Bu nedenle hastalara narkoz bile verilmez. Ağrı duymadan uygulanan bu işlem yaklaşık bir saat kadar sürer. Bir saat kadar süren ve lazer katateri ile yakılan bölge temizlenerek hasta varisten kurtarılmaktadır. İşlem sonrasında ise hastaya varis çorabı giydirilmekte ve evine gönderilmektedir. Basit ve ameliyatsız bu işlemin hemen ertesi günü hasta işine gidebilir ve tüm sosyal aktivitelerine kaldığı yerden devam edebilir. Ancak bir ay boyunca hasta varis çorabını her gün giymesi gerekir.

Varis şikâyeti olan kişilerin varis kreminde şifa aramamaları gerekir ve ameliyatsız tedavi için Girişimsel Radyoloji Uzmanı ile görüşmesi gerekmektedir.

Varis tedavisi yöntemleri olarak lazerle varis tedavisi, köpükle varis tedavisi ve skleroterapi kullanılmaktadır. Lazer ile varis tedavisinde damar içine uygulanan lazer enerjisi damarın içini tahrip ederek yapışmasına neden olur böylece damar kapanır. Zaten varis tedavisinde amaç varisli damarın kapatılması ve kan akışının durdurulmasıdır. Aynı şekilde köpük tedavisinde de damarın içinin kapanması ve kan akışının durdurulması için aterosklerol isimli ilaç kullanılır. Bu ilaç damar içinde tahribat yaparak damarın yapışarak kapanmasını sağlar ve kan akışının durmasını sağlar.

Ankara Ameliyatsız Varis Tedavisi hakkında daha ayrıntılı bilgi

Ameliyatsız Varis Tedavisi Ankara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.